Táto holandská špecialita je z kategórie holandských polotvrdých kozích syrov s čerstvou chuťou. Tento variant je ochutený koriandrom a senovkou gréckou, čo mu dodáva orieškovú príchuť.
Táto holandská špecialita je z kategórie holandských polotvrdých kozích syrov s čerstvou chuťou. Tento variant je ochutený koriandrom a senovkou gréckou, čo mu dodáva orieškovú príchuť. Zloženie:pasterizované kozie mlieko, soľ, 0,6% semienka senovky, 0,4% semienka koriandra, štartér, mikrobiálne syridlo. Obsah tuku v sušine 50%. Alergény: mlieko/mliečne produkty, laktóza. Nutričné informácie na 100g: energia 1605kJ/387kcal, tuky 32,1g (z toho mastné kyseliny: nasýtené 22,5g, mononenasýtené 7,2g, polynenasýtené 0,9g), sacharidy 0g (z toho cukry 0g), vláknina 0g, bielkoviny 24,6g, soľ 1,73g, sodík 0,69g. Udržujte v suchu a chlade (pri teplote max 7°C). Vyrobené v Holandsku.
Pivný syr Mordicus je remeselný starý syr s pridaným pivom Mordicus. Ide o sýte tmavé pivo, ktoré sa varí v mestskom pivovare Stadsbrouwerij vo Wageningene. Jeho pridanie do syra mu dodáva jedinečnú ovocnú chuť, ktorá je ideálna na tapas alebo syrový tanier. Do tohto syra sa nepridávajú žiadne umelé farbivá, dochucovadlá a konzervanty. Výrobný proces je úplne remeselný, čo z neho robí veľmi čistý syr, ibaže s nádychom piva! Ak ste skutočným milovníkom piva, ale aj veľkým fanúšikom syrov, potom bude tento pivný syr Mordicus pravdepodobne vaším novým osobným favoritom!
Grand Moravia je výsledkom jedinečnej spolupráce medzi českými mliečnymi farmármi a talianskymi syrármi. Vyrába sa v litovelskej syrárni ručne z českého mlieka vysokej kvality. Príjemne pikantný syr intenzívnej chuti s orieškovými nuansami, ktorý pripomína klasické dlho zrejúce syry typu "Grana". Je ideálny na dochucovanie jedál. Hodí sa na syrovú dosku s ovocím či len tak nalámaný k aperitívu, vhodný je aj na strúhanie.
Appenzeller je jednou z najznámejších švajčiarskych syrových špecialít. Za svoju aromatickú a ostrú chuť vďačí legendárnej soľanke s bylinkami, ktorej presné zloženie je dobre stráženým tajomstvom. Zreje minimálne 3 mesiace (klasický), 4 mesiace (prvá trieda) alebo 6 mesiacov (extra čierna).
Extra starý syr zo Severného Holandska zreje približne 18 mesiacov a je ideálny ako snack s nápojmi. Vyrobený je zo 100% mlieka najlepšej kvality zo severu Holandska. Tento syr s chráneným označení sa vyrába v syrárni Lutjewinkel od roku 1916.
Pod pevnou, ale jedlou kôrkou Reblochonu sa skrýva intenzívne krémový a roztierateľný mäkký syr s hlbokou aromatickou chuťou, ktorá pripomína alpské pastviny a lieskové orechy. Vynikajúci dezertný syr, ale tiež nenahraditeľný ako tavený syr v slávnom savojskom jedle Tartiflette.
Zelené korenie ponúka jedinečnú chuť, ktorá je sladšia, plnšia a zaoblenejšia, s menšou horkosťou v porovnaní s čiernym korením, ktoré vznikne vysušením zeleného korenia na slnku. Táto kačacia paštéta so zeleným korením prináša veľmi silné arómy a sviežosť svojou príjemnou kyselkavou chuťou. Ideálna na podávanie ako predjedlo.
Dva rozkošné syry v tvare srdca, vyrobené výlučne ručne vo francúzskej Normandii neďaleko Neufchâtel-en-Bray. Jeho výrobca - Fromagerie Villiers - sa venuje výrobe a predaju syrov Neufchâtel už po šesť generácií. Má bielu kôrku a zreje približne 15 dní, čo mu dodáva jemnú, mierne krémovú, pikantnú textúru. Jeho chuť charakterizujú lahodné tóny normandských húb. Hoci je malý, jeho chuť vo vás určite zanechá veľký dojem. Keďže sa ľahko topí, syrové srdce môžete rozrezať pozdĺžne na polovicu, položiť na toast a vložiť na chvíľu do rúry. Prípadne si ho vezmite so sebou na piknik vo dvojici. Tento lahodný syr môžete doplniť orieškami (napríklad mandľami, vlašskými orechmi) a čerstvým ovocím, napríklad jahodami. Výborne sa hodí aj k slaným sušienkam a paradajkovým omáčkam.
Kto by nepočul o vyynikajúcej husacej pečeni Foie gras! Pre niektorých labužníkov sa jej chuť nedá s ničím porovnať. Ak viete oceniť delikátnu, jemnú, hladkú a lahodnú husaciu pečeň, určite ochutnajte práve túto! Blok husacej pečene Foie gras je jemne emulgovaný a ochutený. Môžete ho natrieť na toasty a vychutnať k aperitívu. Tip na podávanie: Foie gras vyberte z chladničky 15 až 20 minút pred podávaním. Nakrájajte ju pomocou nezúbkovaného noža vopred namočeného do horúcej vody. Pre získanie dokonalých plátkov odporúčame použiť strunový krájač, tzv. lýru. Podávajte s čerstvým alebo opečeným sedliackym chlebom, ochutnať ju môžete aj perníkom. Výborne sa hodí aj ako predjedlo a k aperitívu.
Tento syr ovocnej a pikantnej chuti, dozrieva v spleti pieskovcových jaskýň vo švajčiarskom regióne Kaltbach (Lucern) viac ako rok – najmenej deväť mesiacov v jaskyniach a tri mesiace v syrárni. Tento orieškový a bohatý syr vyrobený z nepasterizovaného mlieka kráv, ktoré sa kŕmia trávou, je jedným z najdelikátnejších vo Švajčiarsku. Turisti sa hrnú do pieskovcových jaskýň regiónu Kaltbach, aby videli, kde tento vyzretý syr získava svoju jedinečnú chuť a charakteristickú hnedú kôrku. Le Gruyère je známy pre svojou silnú a hladkú, no nie prehnanú alebo príliš slanú chuť, ako aj pre svoju drobivú povahu. Je častým víťazom medzinárodných syrových súťaží.
Lahodne osviežujúci smotanový krém s jemne sladkou dochuťou. Vďaka tomu je Saint Moret ideálny na kulinárske využitie, no je veľmi chutný aj ako nátierka na sendvič.
„Toast“ je tenký, ľahký, chrumkavý a jedinečný v tom, že približne 60 % sušienky pozostáva z ovocia, orechov a semienok. Tento variant je zo zmesi bezlepkových cereálií. Chutí výborne v spojení so syrmi s modrou plesňou, ale vychutnáte si jeho ovocno-orechovú chuť aj samostatne. Tip na servírovanie: zohrejte v rúre na 150°C na 5 minút.
Syr Regal Bourguignon je mäkký krémový syr z Burgundska intenzívnej, aromatickej chuti, ktorá je umocnená pridaním čiernej hľuzovky. Toto spojenie z neho robí lahodnú pochúťku so zvodným charakterom.
Vedeli ste, že Mimolette je najznámejší „pomarančový“ syr vo Francúzsku? Aj keď sa často predpokladá, že Mimolette pochádza z Holandska, v skutočnosti ide o severofrancúzsky syr z regiónu okolo Lille. Mimolette, známy aj ako „Lille ball“ („Boule de Lille“), bol vynájdený za Ľudovíta XIV., podľa vzoru holandského Edameru. Keď bolo Francúzsko vo vojne s Holandskom, minister financií Jean-Baptiste Colbert zakázal dovoz holandských syrov. Objednal si preto vynájdenie syra podobného Edameru, a tak sa zrodil Mimolette. Aby sa odlíšil od svojho holandského náprotivku, bol zafarbený na oranžovo (prírodným farbivom annatto)...
Táto webová stránka používa súbory cookie, aby sme vám zabezpečili čo najlepší zážitok z našej webovej stránky. Podrobnosti nájdete tu.